24 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Rrjeti sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka njoftuar se është regjistruar tërmet në me magnitudë 3.1 shkallë sipas Riheterit në Gjevgjeli.
Sipas të dhënave të deritanishme që disponon observatori, tërmeti ka ndodhur në orën 08:50 me intensitet III-IV gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane dhe është ndjerë nga banorët e Gjevgjelisë. Po ashtu tërmeti është ndjerë në Vallandovë, Bogdanci, Negotina, Kavadar.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles