23 C
Struga
Tuesday, July 16, 2024
spot_img

Reagim nga NP ”Ujësjellës dhe Kanalizim”-Strugë

DEMANT

Të nderuar qytetarë,

Në lidhje me lajmin e përhapur dje nëpër mediume, se fshati Ladorisht ka probleme me furnizim me ujë të pijshëm, sot drejtori i NP “Ujësjellës dhe Kanalizim”-Strugë, Doc.Dr.Dashmir Nasufi, realizoi takim ne kryesinë e bashkësisë lokale të fshatit Ladorisht.
Të dyja palët e këtij takimi ishin të të njëjtit mendim se një problem i tillë në f.Ladorisht nuk ekziston dhe se qytetarët e ndershëm janë në dijeni se si qëndron e vërteta.
NP “Ujësjellës dhe Kanalizim”-Strugë gjithmonë ka qenë në anën e qytetarëve dhe do të vazhdojë t’i dalë ballë cilit do problemi, apo defekti të paraiqtur në rrjetin e ujësjellësit dhe kanalizimit, me ekipet punuese 24 orë në gatishmëri.
Faleminderit për mirëkuptimin!

Me respekt,

NP “Ujësjellës dhe Kanalizim”-Strugë

Почитувани граѓани,

Во врска со веста што вчера се прошири во медиумите, дека селото Радолишта има проблеми со снабдувањето со вода за пиење, денеска директорот на ЈП „Водовод и канализација“ – Струга, Доц.Др.Дашмир Насуфи, одржа средба со раководството на локална заедница на село Радолишта.

Двете страни на оваа средба беа на ист став дека таков проблем во с.Радолишта снема и дека чесните граѓани се свесни за вистината.
ЈП „Водовод и Канализација“-Струга отсекогаш била на страната на граѓаните и ќе продолжи да се соочува со секој проблем или дефект во водоводната и канализационата мрежа, со работни тимови во готовност 24 часа.
Ви благодариме на разбирањето!

Со почит,

ЈП „Водовод и Канализација“ – Струга

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles