13.7 C
Struga
Wednesday, May 31, 2023
spot_img

Qeveria masa për ushqimet, naftën e rrymën 

Në mbledhjen e tretë të Qeverisë në rend ditë ishin edhe masat anti krizë për bizneset dhe qytetarët.

Siç mëson Alsat do të ketë ulje të marzhës dhe lehtësime tatimore për prodhimet ushqimore, naftën dhe energjinë elektrike. Në bazë të paralajmërimeve të mëhershme të autoriteteve është e mundur që TVSH-ja e energjisë të mbetet në 5 për qind deri në fund të vitit edhe pse duhej të kthehej në masën 10 për qind deri në qershor.

Një pjesë e biznesmenëve një ditë më parë kërkuan nga Qeveria uljen e akcizës së naftës, që do të thotë se ka shumë mundësi që lehtësimi tatimor të jetë pikërisht për uljen e akcizës. Janë paraparë dhe masa të tjera.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles