12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Presidenti i SHBA Joe Biden rezulton pozitiv për COVID, duke përjetuar ‘simptoma shumë të lehta’

Presidenti i SHBA Joe Biden ka rezultuar pozitiv në testin për COVID.

Lajmin e bëri të ditur sekretari i tij i shtypit, duke shtuar se presidenti “po përjeton simptoma shumë të lehta”.

Sekretarja e shtypit Karine Jean-Pierre tha se zoti Biden, 79 vjeç, doli pozitiv këtë mëngjes, duke shtuar se ai është plotësisht i vaksinuar dhe dy herë i përmirësuar.

Ajo tha se ai ka filluar të marrë trajtim antiviral, Paxlovid dhe do të izolohet në Shtëpinë e Bardhë, ndërsa do të vazhdojë të kryejë detyrat “plotësisht”.

Shtëpia e Bardhë shtoi se zoti Biden ka qenë në kontakt me anëtarët e stafit me telefon këtë mëngjes dhe do të marrë pjesë në takimet e tij të planifikuara përmes telefonit dhe Zoom dhe do të rifillojë punën personalisht kur të dalë negativ.

Deklarata vazhdoi: “Testi i fundit i mëparshëm i Presidentit për COVID ishte të martën, kur ai pati një rezultat negativ të testit.”

Shtëpia e Bardhë tha se do të sigurojë një përditësim ditor për shëndetin e presidentit ndërkohë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles