16 C
Struga
Saturday, October 1, 2022
spot_img

Ndryshojnë çmimet e derivateve në Maqedoni

Komisioni Rregullator i Energjetikës ka sjellë vendim të ri me ç’rast rritet çmimi i benzinës dhe vajit ekstra të lehtë.

KRRE njofton se çmimi i benzinës Eurosuper BS-95 do të rritet për gjysmë denari ndërsa i BS-98 për 1 denarë.

Për një denarë do të rritet edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë, ndërsa çmimi i naftës mbetet i pandryshuar.

Çmimet sipas vendimit të ri.

Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 95 – 88,50 (denarë/litër)

Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 98 – 91,00 (denarë/litër)

Naftë motori – ЕURODIZEL BS (D-Е V) – 90,00 (denarë/litër)

Vaji ekstra i lehtë (ЕL-1) – 86,5 (denarë/litër

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles