6 C
Struga
Saturday, January 28, 2023
spot_img

Ndërtesa më e lartë në botë shndërrohet në flamurin kuq e zi

Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, në Dubai ka marrë format e flamurin kuq e zi.

Në këtë ndërtesë që ndodhet në Dubai është shfaqur flamuri i kombëtar shqiptar, me prapavijë të kuqe dhe me shiponjën e zezë dykrenare në mes.

Burj Khalifa është është 829.8 metra e lartë.

Videon ku flamuri kombëtar ndriçon në qiellin e errët të Dubait e ka publikuar kryeministri shqiptar, Edi Rama.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles