12.7 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Merr fund kriza e bukës? Rusia dhe Ukraina përparojnë në bisedimet mbi eksportet e drithërave

Bisedimet në Stamboll mes delegacioneve të Ukrainës dhe Rusisë për eksportin e grurit ukrainas kanë shënuar përparime.

Burime për Al Jazeera kanë bërë me dije se delegacionet janë shumë afër marrëveshjes, ose tashmë e kanë arritur një marrëveshje.

Delegacionet nga Rusia dhe Ukraina, së bashku me zyrtarë të OKB-së, u takuan në kryeqytetin turk për të gjetur një marrëveshje se si të rikthehet në tregun botëror drithi ukrainas në mes të një krize globale ushqimore.

Ndërkohë, shefi i OKB-së së shpejti pritet të japë detaje mbi një marrëveshje të mundshme mes palëve.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles