13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

LSDM: Mickoski u mposht nga Kovaçevski në përballjen e parë në zgjedhje

LSDM sot përmes një komunikate tha se lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, është mposhtur nga kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski në përballjen e parë zgjedhore.

“OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski pësuan një disfatë të madhe në përballjen e parë zgjedhore me LSDM-në, pasi në krye të partisë në pushtet erdhi Dimitar Kovaçevski”.

“Me fitoren e dyfishtë në zgjedhjet për kryetar të komunës së Mavrovës Rostushë dhe Qendër Zhupës të Koalicionit të udhëhequr nga LSDM-ja, qytetarët qëndruan pas politikave korrekte, reale që e çojnë vendin përpara”, thuhet mes tjerash në kumtesën e LSDM-së.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles