8 C
Struga
Wednesday, December 6, 2023
spot_img

LSDM: Mickoski – Apasiev koalicioni anti-BE, anti-NATO

Socialdemokratët thonë se koalicioni VMRO DPMNE – LEVICA nuk ia duan të mirën vendit. Sipas tyre, ata duan që vendi të jetë I izoluar, të ketë përcarje të brendshme dhe në vend të së asaj evropiane, e ardhmja të jetë e pasigurtë. LSDM-ja, liderin e VMRO-DPMNE-së, Mickoskin e quan kundërshtar të BE-së, kurse atë të “Levicës” se po ëndërron për Rusinë, raporton Klan M.

“Hristijan Mickoski dhe Dimitar Apasievi janë personalitetet në krye të koalicionit anti-NATO dhe anti – BE. Atë që e mendon Mickoski e thotë Apasievi, atë që e Mickoski e realizon Apasievi. Mickoski dhe instalimi prorus Apasievi bashkë përhapin histeri përmes ofendimeve dhe lajmeve të rrejshme” – tha Darko Kavevski.

LSDM-ja insiston se në propozimin e presidencës franceze janë të përfshira qëndrimet dhe vërejtjet e palës maqedonase, se ka gjuhë të pastër maqedone në BE dhe se është mbrojtur identiteti maqedonas kurse cështjet historike nuk janë pjesë të procesit negociues.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles