27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4 i shkallës Riher ka rënë pak çaste më parë mes Elbasanit dhe Lushnjës.

Nga të dhënat paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në Shalëz të Elbasanit dhe thellësia e tij ishte 15 km.

Lëkundja e tërmetit është ndierë edhe në Tiranë. Në epiqendrën ku ra tërmeti nuk raportohen dëme.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles