28 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Kovaçevski nesër takohet me presidentin turk Erdogan

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski nesër, më 13 qershor 2022, në Stamnoll do të takohet me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, në kuadër të vizitës së tij të punës.

Takimi i kryeministrit Kovaçevski me presidentin Erdogan është konfirmim i marrëdhënieve jashtëzakonisht të mira me Turqinë dhe është planifikuar të diskutohen disa çështje bilaterale me interes për të dyja vendet.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles