4 C
Struga
Monday, November 28, 2022
spot_img

Kovaçevski: BDI është faktor i rëndësishëm politik

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski në një prononcim ekskluziv për Indeks.mk e ka uruar Bashkimin Demokratik për Integrim për 20 vjetorin e themelimit.

Ai ishte pjesë e manifestimit kryesorë që u mbajt sot në parkun e Çairit dhe tha se BDI-ja është faktorë i rëndësishëm politik në vend dhe se përvjetorët sikur që është ky duhet uruar.

Ai mes tjerash tha se BDI-ja është partner i mirë dhe se me të do të vazhdojnë ta ndërtojnë shtetin dhe do të punojnë për të mirën e qytetarëve.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles