19 C
Struga
Saturday, June 10, 2023
spot_img

Kosova regjistron 6 viktima dhe 602 raste të reja me COVID-19

Kosova ka regjistruar gjashtë viktima dhe 602 raste të reja me koronavirus, njoftoi Ministria e Shëndetësisë të dielën[13 shkurt].Rastet e reja dolën pas testimit të 4,386 mostrave, që i bie se 13.72 për qind e të testuarve kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Në raportin e Ministrisë së Shëndetësisë, që i referohet të dhënave të 24 orëve paraprake, bëhet e ditur se janë shëruar edhe 2,584 pacientë, ndërkaq raste aktive me koronavirus janë 12,651.

Deri më tani, me dy doza të vaksinës janë imunizuar 810,708 persona.

Në Kosovë të drejtë vaksinimi kanë të gjithë personat nga mosha 12-vjeçare. Ndërkaq, dozën përforcuese dhe atë të tretë mund ta marrin të gjithë personat nga mosha 18-vjeçare, të cilët para tre muajsh janë imunizuar me dy doza të vaksinës.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles