6 C
Struga
Saturday, January 28, 2023
spot_img

Grubi: Rrugëtimi ynë kombëtar ka qenë gjithmonë mision i shenjtë që në gjuhën e mëmës të mësojnë të rinjtë

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi së bashku me kreun e integristëve, Ali Ahmeti, ministrant Jeton Shaqiri e Kreshnik Bekteshi kanë marrë pjesë në fillimin e procesit të punës për ndërtimin e objektit të Universitetit “Nënë Tereza” në kazermën Ilinden.

Grubi ka thënë se rrugëtimi kombëtar ka qenë gjithmonë mision i shenjtë që në gjuhën e mëmës të mësojnë të rinjtë.

Njoftimi i plotë:

Rrugëtimi ynë kombëtar ka qenë gjithmonë mision i shenjtë që në gjuhën e mëmës të mësojnë të rinjtë e të bëhen pishtarë të përparimit të kombit.

Përvjetori i 110-të i pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditës së Flamurit dëshmon mbi përjetësinë e atij amaneti, pasi sot bashkë me kryetarin Ali Ahmeti shënuan fillimin e procesit të punës për ndërtimin e objektit të Universitetit “Nënë Tereza” në kazermën Ilinden.

Me tempujt e dijes anekënd trojeve tona, e pavdekshme do të jetë gjuha dhe përjetë do të valojë i lirë flamuri!

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles