4 C
Struga
Monday, November 28, 2022
spot_img

Grubi përshëndet marrëveshjen Kosovë – Serbi dhe apelon për njohje të ndërsjellë

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave në Bruksel me ndërmjetësim të BE-së dhe diplomacisë amerikane.

E përshëndes marrëveshjen dhe apeloj për normalizim të plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përmes njohjes reciproke, si e vetmja zgjidhje e qëndrueshme dhe e pranueshme për paqen, sigurinë dhe stabilitetin në Europën Juglindore! , kështu ka shkruar Grubi.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles