22 C
Struga
Thursday, June 1, 2023
spot_img

Dy vdekje dhe 770 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Dy raste të vdekjes dhe 770 raste të reja me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

Njoftimi i plotë:

11 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.319 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.798.980 doza të vaksinës.
Deri më sot 809.982 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 92.117 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 4.285 testime, 770 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 2 raste i vdekjes.
Sot janë shëruar 1.589 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 202.664.
Në total numri i rasteve aktive është 16.028.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles