15.9 C
Struga
Saturday, October 1, 2022
spot_img

Dy këshilltarë të Aleancës në Komunën e Strugës pritet të kalojnë në BDI, bisedimet janë në përfundim

Pas dhënies së dorëheqjes të Ziadin Selës, motivi tek antarësia e Aleancës në Strugë ka rënë ndjeshëm. Shumica e simpatizantëve dhe anëtarve tërhiqen nga strukturat e partisë. Sipas burimeve zyrtare brenda BDI-së, 2 këshilltarë të Aleancës në këshillin komunal në Strugë pritet t’i bashkohen grupit të këshilltarëve të pushtetit aktual në Strugë!

Bisedimet kanë filluar tashmë dhe pritet së shpejti të përfundojë me marrëveshje dhe të bëhet publik kalimi i tyre në BDI.

Duket se dita ditës rritet pakënaqsia e qytetarëve por edhe të anëtarëve në radhët e Aleancës për shqiptarët.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles