13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Deri në fund të javës mot i nxehtë në Maqedoni

Vijon periudha e motit kryesisht të qëndrueshëm dhe të nxehtë me një rritje graduale të temperaturave ditore, njoftoi DPHM.

Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit do të fryjë erë e fortë veriore.

Temperaturat minimale deri në fund të javës do të lëvizin nga 10 deri në 23 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ditore do të lëvizin nga 30 deri në 39 gradë Celsius.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles