12.7 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Deputetët e RMV-së nesër kthehen në punë

Deputetët nesër zyrtarisht nisin punën pas pushimeve vjetore. Sipas njoftimeve, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të mbajë një takim me nënkryetarët e Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare, në të cilin duhet të dakordohet dinamika e punës për këtë javë dhe periudhën në vijim.

Për momentin në ueb-faqen e Kuvendit nuk ka aktivitete të planifikuara. Ndër aktivitetet e para në Kuvend pritet të jetë vazhdimi i punës së Komisionit parlamentar për Zgjedhjet dhe Emërimet për zgjedhjen e gjyqtarëve kushtetues në mënyrë që vendet e liruara në Gjykatën Kushtetuese të plotësohen sa më shpejt. Sipas njoftimeve të bëra para pushimit, pritet që të caktohen edhe vazhdime të seancave tashmë të nisura. Kryetari i Kuvendit në koordinimin e fundit me gazetarët shpalli seancën e parë të re të rregullt pas pushimeve për 13 shtator. Deputetët zyrtarisht kanë shkuar me pushime pas festave të Ilindenit.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles