17 C
Struga
Wednesday, May 31, 2023
spot_img

Covid-19: Asnjë humbje jete dhe 89 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në përputhje me të dhënat e Instituti Publik njoftonë se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.649 ku janë diagnostifikuar 89 raste të reja me koronavirus, nga numri i përgjithshëm i pozitivëve 15 janë riinfektime.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 55 pacientë si të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit nuk ka pasur raste vdekjesh si pasojë e Kovid-19.

Që nga paraqitje e pandemisë e deri tani në ven janë bërë 1.996.485 testime për Kovid-19 ku pozitiv kanë rezultuar 308.605 persona, numri i pacientëve të shëruar është 298.306, numri i pacientëve të cilët kanë humbur betejën me Kovid-19 është 9.261 dhe numri i irasteve aktiive në vend është 1.038.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles