9 C
Struga
Wednesday, October 5, 2022
spot_img

Bllokimi i Kuvendit, Matoshi: Veprimet e VMRO-së janë pro ruse (VIDEO)

Profesori universitar dhe ish deputeti i PDSH-së, Ruzhdi Matoshi, vlerëson se paralajmërimi i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE për të bllokuar punën e Kuvendit është hap i gabuar. Në një prononcim për gazetën LAJM, Matoshi tha se partitë shqiptarë të opozitës nuk duhet t’i bashkohen bojkotit dhe nuk duhet të ndjekin veprimet e VMRO-DPMNE-së. Sipas Matoshit, i cili është njohës i mirë i zhvillimeve politike, vendi nuk ka nevojë për zgjdhje të parakohshme parlamentare.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles