20 C
Struga
Sunday, August 14, 2022
spot_img

BDI Strugë: Foli njeriu me dy padi penale për ndërtim pa leje dhe uzurpime te pronës shtetërore, Lulzim Nasufi!!

Lulzim Nasufi me dy padi penale per uzurpim dhe ndërtim pa leje flet për qytetin e Strugës, jepu pergjigje Struganëve pse ke ndertuar dy kate ndërtese pa leje dhe ke uzurpuar pronë publike!?

Lulzim Nasufi i ashtuquajtur kryetari i Alenacës në Strugë flet për qytetin e Strugës, njeriu i cili që nga viti 2020 ka dy padi penale nga prokuroria e Strugës për ndërtim pa leje- ka ndërtuar dy kate shtesë në pallatin e vet në Strugë dhe ka uzurpuar prona shtetërore në Strugë për interesat e tija personale dhe fitimin nga shitja e banesave te tija, sot doli ne konferencë për shtyp te tregoj diçka qe mos thonë se s’punon gjë, ky njeri punon vetëm për të mashtruar mërgimtarët e Strugës, për t’i legalizuar pronat e tyre dhe për t’i siguruar leje ndërtimi jasht rregullave të parapara në planet urbanistike në Strugë. “Profesor”,  Struganët dhe mërgimtarët të njohin më mirë se sa që mendon ti se flet, mos i mashtro shqiptarët por merr persipër drejtorinë e shkolles se mesme ne Strugë për të “rregulluar” arsimin në qytet, për të cilin ti 3 vite nuk ke shkuar të mbash mësim dhe meresh me uzurpimet dhe me interesat e tua personale.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles