2.6 C
Struga
Wednesday, March 29, 2023
spot_img

Ali Ahmeti: Mbi funksionet partiake, qëndrojnë misionet dhe pesha e madhe e përgjegjësisë!

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti përmes një statusi në fejsbuk, ka ururar anëtarët e përzgjedhur të kryesisë qëndore që sot morrën besimin nga Këshilli i Përgjithshëm. Ahmeti përkujton se mbi funksionet partiake qëndrojnë misionet dhe pesha e madhe e përgjegjësisë për të ngadhënjyer për të mirën e gjeneratave dhe të ardhmes së ndritur të tyre.

Postimi i plotë :
Të bashkuar dhe të përkushtuar rreth misioneve jetike që presin vendin në rrugën e integrimit, realizimit të reformave, luftës kundër krimit dhe korrupcioni, programit të projekteve të jetës cilësore, si dhe menaxhimit efikas të krizës energjetike dhe ekonomike mbajtëm sot mbledhjen e katërt të Këshillit të Përgjithshëm të Bashkimit Demokratik për Integrim.
Me përzgjedhjen e kryesisë qendrore dhe shpalljen e zgjedhjeve brendapartiake në të gjitha këshillat vendorë,degët partiake, Forumin Rinor dhe degët e tij, dëshmuam sërish kapacitetin e brendshëm demokratik, transparencën dhe kompaktësinë tonë organizative.
Mbi 20 vite jemi faktorë progresi, stabiliteti dhe zhvillimi në këtë vend, akademi vlerash kadrovike dhe programore, kjo sepse për ne jetësimi i idealeve kombëtare dhe misioneve jetësore ka qenë prioriteti parësor. Ashtu ka qenë dhe do të jetë gjithmonë në Bashkimin Demokratik për Integrim që rrënjët e ekzistencës i ka në amanetet e popullit.
Përgëzoj anëtarët e përzgjedhur të kryesisë qëndrore që sot morrën besimin nga Këshilli i Përgjithshëm duke i përkujtuar se mbi funksionet partiake qëndrojnë misionet dhe pesha e madhe e përgjegjësisë për të ngadhënjyer për të mirën e gjeneratave dhe të ardhmes së ndritur të tyre.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles