12.7 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

7 viktima dhe 889 raste të reja me Covid-19 gjatë tre ditëve të fundit në RMV

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 3 ditët e fundit (nga data 12 gusht deri më 14 gusht 2022):

Janë kryer 2095 analiza dhe janë regjistruar 889 raste të reja me COVID-19.

Nga numri i përgjithshëm i pozitivëve (889), janë regjistruar 199 riinfeksione.

1.228 të shëruar janë regjistruar ndërsa gjatë 3 ditëve të fundit (12.08 – 14.08.2022) janë raportuar 7 persona të vdekur.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles