25 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

7 viktima dhe 460 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 2.424 teste, ndërsa janë regjistruar 460 raste të reja me coronavirus.

Në Shkup – 185, Prilep – 54, Manastir – 45, Kavadar – 28, Berovë – 20, Kumanovë – 15, Gjevgjeli – 11, Veles – 10, Tetovë, Ohër, Radovish dhe Dellçevë nga nga 9, Koçani dhe Kriva Pallanka nga 7, Kratovë – 5, Negotinë dhe Vallandova nga 4, Struga, Vinica dhe Makedonski Brod nga 3, Strumicë, Resnjë, Krushevë, Makedonska Kamenica, Pehçevë dhe Dojran nga 2, Gostivar, Shtip, Kërçovë, Sveti Nikollë, Dibër, Bogdanci, Demir Hisar dhe Demir Kapi nga 1.

Nga MSH thonë se sot janë konfirmuar 543 pacietnë të shëruar nga coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 7 persona të vdekur: 3 të vdekur nga Shkupi (63, 67 dhe 83), 2 të vdekur nga Manastiri (66 dhe 83), dhe nga një të vdekur nga Kumanova (79) dhe Berova (69 ditë).

Po ashtu, sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë COVID-19 nga “Termini Im”, janë raportuar 5 persona të vdekur me datë vdekje nga data 02.10.2021 deri më 27.11.2021. Të vdekurit e regjistruar janë nga Shkupi (2), Manastiri (1), Velesi (1) dhe Prilepi (1). Të vdekurit janë të moshës 70 deri në 88 vjeç.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 215.585, numri i të shëruarve është 200.003, numri i të vdekurve është 7.581, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.001.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles