12 C
Struga
Tuesday, September 26, 2023
spot_img

668 нови случаи и 7 жртви од Ковид-19 

Според Институтот за јавно здравје, во текот на 24 часа во земјава се направени 3.974 тестови, а регистрирани се 668 нови случаи на Ковид-19.

Од Институтот информираат дека се регистрирани 887 оздравени лица и 7 жртви. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles