24 C
Struga
Monday, May 23, 2022
spot_img

4 humbje jete dhe 3600 të infektuar me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovës ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 13 928 testime, nga të cilat 3 617 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Mësohet se në ditën e fundit janë shënuar 4 viktima nga koronavirusi, ndërsa e kanë fituar betejën me virusin e janë shëruar 1344 pacientë.

Aktualisht në Kosovë janë 31 021 raste aktive me koronavirus.

Deri më tani, janë vaksinuar plotësisht me dyja dozat e vaksinës 804,251 qytetarë.

Gjithashtu Ministria e Arsimit të Kosovës ka informuar se aktualisht janë të infektuar me Covid-19 janë 6 700 nxënës dhe 1 489 mësues.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles