26 C
Struga
Monday, August 15, 2022
spot_img

29 strugan gjobiten për tejkalim shpejtësie

Në datat 30 dhe 31 korrik 2022, në periudha të ndryshme kohore, janë ndërmarrë kontrolle të intensifikuara të trafikut në zonën e SPB-Ohër.

Njëkohësisht, zyrtarët policorë kanë konstatuar dhe sanksionuar 67 drejtues mjetesh motorike të cilët kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar brenda dhe jashtë vendbanimeve (Ohër 8, Strugë 29, Kërçovë 9 dhe Dibër 21). Njëkohësisht janë përjashtuar nga komunikacioni 5 vozitës të cilët drejtonin automjet nën ndikimin e alkoolit (Ohri 1, Kërçovë 3 dhe Dibër 1), njofton MPB.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles