32 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

26 починати и 711 нови случаи на Ковид-19

Во текот на последните 24 часа, од 3.197 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 711 нови случаи на Ковид-19, од кои 505 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 7170 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 26 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles