2.9 C
Struga
Sunday, December 10, 2023
spot_img

20 vjet BDI/Ahmeti: BDI është thesar kombëtar

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti gjatë një interviste kushtuar përvjetorit ë 20 të themelimit të partisë me të cilën ai udhëheq ka thënë se BDI është një thesar kombëtar pasi që kjo parti ka investuar shumë në kuadro cilësor.

“BDI ka jo pak vizionar, BDI gjithnjë e më tepër po realizohet në mënyrën më cilësore, po etablohet dhe ja tani p.sh. do të ketë zgjedhje një anëtarë një votë në disa degë të BDI-së ku do të votojnë rreth 10 mijë anëtarë për kryetar dege, për kryetar të këshillave vendor, për kryesi dege, për kryesi të këshillave vendor dmth  kjo është një e arritur jashtëzakonisht e madhe”, është shprehur Ahmeti.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles