12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Физички напад врз 54 годишниот од с.Октиси

На 21.09.2022 во 17.45 часот, полициски службеници од ОВР Струга го лишиле од слобода Н.Д.(49) од струшкото село Октиси затоа што во близина на Општата болница во Струга со метален предмет го нападнал А.Ш.(54) од селото Октиси. Претходно, околу 12.00 часот тие биле пријавени дека во селото Октиси го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на случајот, ОВР Струга ќе поднесе соодветни пријави.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles