13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

УХМР најавува стабилизирање на времето и покачување на температурите

Времето во наредните денови ќе биде претежно стабилно, со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Како што најавува УХМР, и температурите во периодот што следува ќе бидат повисоки.

Утре утринските температури ќе се движат од 8 до 17, а дневните, максимални од 21 до 29 степени.

Кон крајот на идната недела дневните температури ќе се искачат до 35-от степен.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles