14 C
Struga
Friday, November 24, 2023
spot_img

Утре сончево и топло со слаб ветер

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 31 степен.

Во следните денови ќе биде топло со пораст на дневната температура, која на повеќе места ќе биде над просекот за овој период од годината. Од недела во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, велат од УХМР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles