31 C
Struga
Thursday, July 11, 2024
spot_img

Утрото ќе биде постудено, а преку денот сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 1, а максималната ќе достигне од 14 до 19 степени.

Во Скопје сончево и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 18 степени.

Во понеделник ќе се задржи стабилно време со понатамошен пораст на дневната температура. Зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд ќе има во вторник попладне и во текот на ноќта кон среда.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles