21 C
Struga
Tuesday, May 21, 2024
spot_img

Утре сончево и потопло со мала до умерена облачност

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната од 19 до 26 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност попладне. Ќе дува слаб јужен ветер. Минималната температура ќе биде околу 7, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Во петок попладне ќе има зголемување на облачноста и на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Услови за локален дожд ќе има и во сабота, велат од УХМР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles