12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Утре променливо облачно со локален дожд

Утре ретпладне времето ќе биде променливо облачно со локален дожд, претежно во југоисточните делови. Попладне облачноста ќе се намалува.

Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 19, а максималната ќе достигне од 22 до 27 степени.

Во Скопје во утринските часови променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со постепен пораст на дневната температура, велат од УХМР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles