6.5 C
Struga
Wednesday, March 22, 2023
spot_img

Утре претежно сончево и релативно топло

Утре наутро времето ќе биде студено со слаба магла по одделни котлини, а во текот на денот претежно сончево и релативно топло.

Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Кон крајот на денот од север облачностa ќе се зголемува. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 6, а максималната ќе достигне од 20 до 25 степени.

Во Скопје сончево и релативно топло, во делови од котлината со слаба утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 23 степени.

Во четврток ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието што ќе предизвика до сабота дневната температура да биде пониска за неколку степени. За време на викендот по котлините ќе има појава на магла, велат од УХМР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles