27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Утре облачно со дожд, пообилен во вечерните часови

Под влијание на циклонска активност утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). Само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Како што најавуваат од УХМР, во Скопската Котлина ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, пообилни попладне и во вечерните часови.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles