27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Утре во Струга ќе се одржи Меѓународната веслачка регата ,,Struga Open 2023“

Веслачкиот клуб ,,Црн Дрим“-Струга организира Меѓународна веслачка регата ,,Struga Open 2023“ што ќе се одржи утре (10-ти јуни) со почеток во 8:00 часот кај Авто камп АС.

На истата ќе учествуваат веслачките клубови ,,Тракија“ од Пловдив, Бугарија,  ,,Касторија“ од Грција, ,,ЦСКА Софија“ од Софија Бугарија, ,,Палич“ од Палич Србија, ,,Дебар“ од Дебар Македонија, ,,Горица Ремо“ од Охрид, Македонија, ,,Врбник“ од Струга Македонија и ,,Црн Дрим“ од Струга, Македонија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles