6.5 C
Struga
Wednesday, March 22, 2023
spot_img

Утре во Струга ќе се игра првото езерско дерби оваа сезона во Супер лигата

Утре во Струга ќе се одргра првото ракометно „езерско“ дерби сезонава во Супер лигата.

РК Струга со РК Охрид ќе се сретне на домашен терен.

Натпреварот ќе се одигра во салата „Нико Нестор“ со почеток во 18:00 часот.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles