8 C
Struga
Wednesday, December 6, 2023
spot_img

Успешно реализирана вежба на итните служби од Охрид и Струга на охридскиот аеродром

Територијалната против пожарна единица од Охрид (ТППЕ), спроведе вежба на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ – симулација на паднат авион.

– Успешна вежба на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ (симулација на паднат авион), со учество на сите инволвирани итни служби во Охрид и Струга, информираат од ТППЕ Охрид.

Од таму додаваат дека ТППЕ Охрид уште еднаш покажа професионалност и спремност на највисоко ниво.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles