12.7 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Украински обвинител: Во војната загинале најмалку 379 деца 

Канцеларијата на главниот обвинител на Украина објави дека од почетокот на инвазијата на Русија над Украина загинале најмалку 379 деца, а 733 се повредени.

Сепак, реалните бројки се очекува да бидат поголеми со оглед на тоа што сегашната бројка не ги вклучува жртвите на териториите окупирани од Русија и областите во близина на линијата на фронтот.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles