6 C
Struga
Saturday, January 28, 2023
spot_img

Борците на специјалната единица „Карлсон“ го подигнаа украинското знаме на левиот брег на регионот Херсон. Ова е објавено на страницата на специјалната единица.

Знамето на украина беше закачено на пристаништето кран кула, која стои на брегот на реката Дњепар.

„Ова ќе стане мост за деокупација на левиот брег на регионот Херсон! – потенцираат од војската.Според информациите на Генералштабот на вооружените сили на Украина, во областа Херсон, руските сили ги бранат претходно заземените граници, гранатирајќи ги позициите на украинските војници и ослободените населени места во регионот Херсон со минофрлачи и ракетна артилерија. Гранатирањето на предградијата и Херсон не престанува.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles