14.8 C
Struga
Wednesday, September 27, 2023
spot_img

Украинските власти објавија дека убиле речиси 1100 Руси во последните 24 часа

Украинските власти објавија дека во последните 24 часа биле убиени 1.090 Руси. Вчера таа бројка беше нешто над 1.000. Според украинските власти, само во последните 48 часа биле убиени над 2.000 Руси.

Се разбира, таквите информации не можат да бидат независно проверени, а украинските бројки, по правило, се значително повисоки од западните проценки. Но, ова може да укаже на тренд и да значи дека последните денови од војната и кулминацијата на битката кај Бахмут се меѓу најлошите периоди од почетокот на инвазијата.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles