8 C
Struga
Wednesday, December 6, 2023
spot_img

Тројца возачи во Струга казнети поради возење под дејство на алкохол

На 21-ви и 22-ри јануари 2023 година, во периодот од 21:00 до 03:00 часот, при преземни сообраќајни контроли на подрачјето на Охрид и Струга, полициските службеници затекнале 5 возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол, од кои 2 во Охрид и 3 во Струга.

– Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles