2.6 C
Struga
Wednesday, March 29, 2023
spot_img

Автобус излетал од патот и се превртел во Турција, при што загинале осум лица, а десетици се повредени.Канцеларијата на гувернерот на провинцијата Афионкарахисар соопшти дека автобусот патувал од југоисточната провинција Дијарбакир до градот Бодрум на Средозменото Море.На социјалните мрежи се објавени вознемирувачки сцени по несреќата.Министерот за здравство Фахретин Коча на Твитер објави дека 42 лица се повредени, а тројца се во критична состојба.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles