6 C
Struga
Saturday, January 28, 2023
spot_img

Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево, двајца возачи тешко повредени

На 23.01.2023 околу 09.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај селото Врбјани, општина Дебарца, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничките моторни возила „форд“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(44) од Скопје и „даеву“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(66) од Кичево.

Во несреќата, двајцата возачи се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. По овластување на Јавен обвинител, увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles