6 C
Struga
Thursday, December 7, 2023
spot_img

Телефонски разговор Бајден – Зеленски: Мора да го запреме агресорот што е можно поскоро 

Украинскиот претседател Володимир Зеленски нагласи во телефонски разговор со американскиот претседател Џо Бајден дека е важно да се запре „агресорот“ Русија што е можно поскоро.

„Само што имав разговор со американскиот претседател. Разговаравме за антируските санкции и за одбранбена помош за Украина. Мора да го запреме агресорот што е можно поскоро“, објави Зеленски на Твитер по повикот.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles