16 C
Struga
Saturday, October 1, 2022
spot_img

Струшките триатлонци добија медали и парични награди на трката HalkVeloGreen

3Дисциплини & Champion sistem неуморни.  На вчерашната трка HalkVeloGreen ’22 струшките триатлонци покрај медали добија и парични награди.

Дамјан Бежаноски 🥇

Симеон Кацкароски Јованоски 🥈

Марко Шаврески 🥉

Тија Кукунешоска 🥇

Олса Орани 🥈

Миа Мачоска 🥉

Сара Пановска 🥉

Втор тренер Левент Рифат 🥈

Димитар Јованоски 🥇 со најдобро време

,,Честитки и за Хади Исмаилоски, Јован Кутаноски и Виктор Опетчески кои успешно ја завршија велосипедската трка. Деца шампиони. Нека ни е честит празникот на независноста. Вооедно со оваа трка ни завршија планираните контроли пред Балканско првенство за овој викенд во Загреб, Хрватска. Оваа сезона ќе ја завршиме  со нашето отворено државно првенство во Авто кампот Ас,со околу 200учесници.,,-изјави Никола Кутаноски, тренер во триатлон клубот 3 Дисциплини

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles