12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Струга е подготвена за јубилејното 50-то издание на Меѓународниот ракометен турнир

Oд денеска до 20-ти август на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ ќе се одржи 50-то, јубилејно издание на традиционалниот ракометен турнир Струга 2022. Ќе играат пет македонски екипи и три од странство. Нашата земја ќе ја претставуваат екипите на Вардар, Еурофарм Пелистер, Струга, Бутел Скопје и Алкалоид. Странските екипи што ќе настапат се следниве: АЕК Атина од Грција, словенечкиот Целје и првакот на Словачка, Татран Прешов. Деталите околу организацискиот и спортскиот дел ги дознавме од Кире Јованоски , претседател на РК Струга и Бобан Блажески, капитен на РК Струга.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles